Startup roku

V soutěži Startup roku 2021 se utkají všechny prezentující startupy. Kdo bude ze všech udržitelných ten nejudržitelnější? Kdo si získá přízeň odborné poroty a kdo veřejnosti?  Vyhlášení proběhne po  třetím bloku Udržitelné konference. Každý startup může získat maximálně 50 bodů od jednoho porotce, porotců je celkem devět. Hodnotí se přesah startupu za hranice ČR, míra inovativnosti, opravdový dopad, srozumitelnost prezentace a celkový vlastní pocit porotce. Startupistům přejeme hodně úspěchu!

Porota

Laura_01.jpg

Tomáš Cironis

Ředitel SWCS

Tomáš je ředitelem největšího startup eventu ve střední a východní Evropě SWCS (Startup World Cup & Summit) a investičním analytikem v Air Ventures. Má kontakty na sestru Elona Muska (Tosca Musk), kontakt na Tomáše má třeba i Steve Wozniak.

Laura_01.jpg

Patrik Juránek

Zakladatel StartupDisrupt.com

Patrik je zakladatelem globální komunity pro inovátory – Startup Disrupt. Je spoluzakladatelem obchodní a investiční společnosti LXVI. Přivedl do Česka Startup Grind. Patrik byl také vyhlášen jako vítěz Ecosystem Hero v soutěži Central European Startup Awards.

Laura_01.jpg

Ondřej Boreš

Public affairs manager, Velux

Ondřej vystudoval environmentální ekonomii na VŠE, což formovalo spolu s prací na Ministerstvu životního prostředí jeho přístup k životu – hledání cest, jak zlepšit životní prostředí i s ohledem na ekonomické dopady. Ve VELUX má kromě udržitelnosti na starosti public affairs.

Laura_01.jpg

Miroslav Kobera

Green Business Manager, Skanska

Miroslav Kobera působí jako manažer udržitelného bydlení u rezidenčního developera Skanska. Je odborníkem na odpadové hospodářství, udržitelnou výstavbu a certifikaci budov. Věnuje se zejména problematice snižování spotřeby energií a hospodaření s dešťovou vodou. Vystudovat VŠCHT v Praze, obor Chemie a technologie ochrany životního prostředí, a je fanouškem zeleného přístupu k životu.

Laura_01.jpg

Martin Kešner

Investment Director, J&T Ventures

V roce 2007 spoluzakládal Institut rozvoje podnikání a založil nejstarší startupovou soutěž v ČR Vodafone Nápad roku. Je členem boardu akcelerátoru xPORT VŠE. V roce 2014 spoluzakládal venture capital fond J&T Ventures s aktuální správou ve výši EUR 50m. Vystudoxval VŠE v Praze, kde obhájil disertaci na téma Business Angels v ČR.

Laura_01.jpg

Laura Mitroliosová

CEO, CIRA Advisory s.r.o.

Sedm let působnosti ve finanční instituci, přes čtyři roky ve vedení Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú., dnes své zkušenosti předává dalším novým organizacím a projektů, od roku 2018 byla součástí startupu Cyrkl.com. V roce 2019 s kolegy založila firmu CIRA Advisory s.r.o., která hledá synergie mezi byznysem a přírodou, kde působí jako CEO.

Laura_01.jpg

Jindřich Skrip

CMO, Kooperativa

Jindřich Skrip má v oblasti pojišťovnictví dlouholeté zkušenosti. Začínal jako klientský poradce a postupně se přes training obchodních dovedností a vývoj produktů dostal až k marketingu, který nyní v Kooperativě vede. V Kooperativě implementoval technologii biometrického podpisu, stál u zrodu zákaznické zkušenosti nebo prvního použití personalizovaných videí v direct mailech. Zajímá se o startupovou scénu a je aktivním členem poroty Nápad roku.

Laura_01.jpg

Gabriela Pithartová

Marketing & Engagement Director, Hello bank!

V Hello bank! mám na starosti marketing všeho druhu, spokojenost našich klientů i udržitelnou strategii banky. Ve skupině BNP Paribas PF působím již 18 let a jsem moc ráda, že mohu sledovat a ovlivňovat, jak se naše společnost vyvíjí a mění. I náš přístup k udržitelnosti časem dospěl a mne těší být jeho součástí.