top of page
Convention

Řečníci

David Zábrž.png

Zdeněk Hřib

Primátor hlavního města Prahy

Zdeněk Hřib je od roku 2018 primátorem hlavního města Prahy. Na starosti má mimo jiné oblast informatiky, evropských fondů a zahraničních vztahů. Důraz klade i na oblast smart city, tedy řízení města s využitím moderních technologií. Vystudoval 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy.

David Zábrž.png

Michal Broža

Vedoucí informačního centra OSN

V Organizaci spojených národů působí od roku 1995 na různých pozicích. Od roku 2004 je vedoucím Informačního centra OSN v Praze. V letech 2005 a 2006 byl například jako civilní pracovník informačního servisu mírové operace OSN v Libérii. Působil i jako konzultant Světové banky nebo výzkumný pracovník v soukromém sektoru.

David Zábrž.png

Vladimír Myslík

Competence Development Manažer Volvo Trucks

Vystudoval Západočeskou Univerzitu v Plzni, Fakultu strojní Již 16 let pracuje ve Volvo Truck. Začínal na pozici školitele řidičů a nyní zastává pozici CDM, kde se stará o technické vzdělávání Volvo zaměstnanců. Je členem Press Test týmu, testuje vozidla a prezentuje alternativní pohony.

David Zábrž.png

Luděk Niedermayer

Europoslanec

Luděk Niedermayer je český ekonom, byl členem bankovní rady České národní banky i viceguvernérem ČNB. Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu v klubu Evropské lidové strany. Je prvním místopředsedou Hospodářského a měnového výboru (ECON). Působí také jako náhradník ve Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) a ve Výboru pro dopravu a turismus (TRAN).

David Zábrž.png

Jan Palaščák

Zakladatel, CO2IN

Vystudoval ekonomii a filosofii na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2011 založil obchodníka s elektřinou a plynem Amper Market, který se postupně zařadil do TOP5 mezi dodavateli elektřiny českým zákazníkům a mj. jako první v Česku přišel s konceptem virtuální elektrárny. Už v roce 2017 Amper Market a.s. utržila 3,5 miliardy korun.

David Zábrž.png

Radek Hušek

Spoluzakladatel, Sens

Radek spoluzaložil firmu Sens a dlouhodobě se věnuje tématu udržitelnosti.

David Zábrž.png

David Zábrž

Předseda Asociace Startupů, organizátor akce

Srdcem inovátor, mentor, zakladatel vlastního mediálně úspěšného startupu, předseda asociace statupů a hrdý organizátor Udržitelné konference. Prošel si inovační džunglí a nyní pomáhá propojovat smysluplné projekty s korporacemi. Bylo jen otázkou času, kdy podpoří díky svému networku startupy - které mají skutečný dopad na naši budoucnost.

David Zábrž.png

Milan Medek

CSR manažer, Kooperativa

V uplynulých 20 letech působil v manažerských pozicích v oblasti marketingu, do roku 2016 byl ředitelem marketingu a vývoje produktů v Kooperativě. Pracoval jako marketingový poradce pro firemní klienty a vyučoval marketing a CSR na vysokých školách. V současné době pracuje jako CSR manažer v pojišťovně Kooperativa.

David Zábrž.png

Miroslav Kobera

Green Business Manager, Skanska

Miroslav Kobera působí jako manažer udržitelného bydlení u rezidenčního developera Skanska. Je odborníkem na odpadové hospodářství, udržitelnou výstavbu a certifikaci budov. Věnuje se zejména problematice snižování spotřeby energií a hospodaření s dešťovou vodou. Vystudovat VŠCHT v Praze, obor Chemie a technologie ochrany životního prostředí, a je fanouškem zeleného přístupu k životu.

David Zábrž.png

Jan Krajhanzl

Zakladatel a ředitel Institutu 2050

Sociální a environmentální psycholog, specialista na komunikační strategie v environmentální oblasti. Působí na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Se svým týmem založil Institut 2050. Je autorem či spoluautorem několika monografií.

David Zábrž.png

Vítek Ježek

Zakladatel, Rekola

Vít Ježek je zakladatelem a ředitelem dobře známého startupu Rekola. Jeho vášní jsou inovace v oblasti mobility ve městech. Jeho ikonická růžová kola zasáhla nejednoho milovníka novinek. Vítek byl dokonce zařazen do věhlasného žebříčku Forbes 30 pod 30.

David Zábrž.png

Václav Kurel

Ředitel projektu Carboneg

Václav Kurel je majitelem a zakladetelem firmy Benefit Management s.r.o. a od roku 2021 se věnuje primárně novému projektu Carboneg na sekvestraci uhlíku do půdy podporou regenerativního zemědělství.

David Zábrž.png

Soňa Porupková

Moderátorka, Prima CNN News

Soňa se přes 12 let pohybuje v mediálním prostoru. Nyní ji můžete vidět modovat Nový den na CNN Prima News. Mezi reference patří práce v médiích jako je Seznam, Česká televize, rádio Kiss. Právě téma ekologie a životního prostředí se stále častěji dostává i do médií, čelíme obrovské míře znečištění, které má kritický dopad na ekosystém. I proto se Soňa tématu věnuje blíže a moderuje i Udržitelnou konferenci.

bottom of page