top of page

Řečníci

2932065_963011_MUDr._Zdenek_Hrib_01.png

ZDENĚK
HŘIB

Primátor hlavního města Prahy

Zdeněk Hřib je od roku 2018 primátorem hlavního města Prahy. Na starosti má mimo jiné oblast informatiky, evropských fondů a zahraničních vztahů. Důraz klade i na oblast smart city, tedy řízení města s využitím moderních technologií. Vystudoval 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. 

Milan%20Medek_pru%CC%8Akazova%CC%81_edited.jpg

MILAN
MEDEK

CSR manažer, Kooperativa

V uplynulých 20 letech působil v manažerských pozicích v oblasti marketingu, do roku 2016 byl ředitelem marketingu a vývoje produktů v Kooperativě. Pracoval jako marketingový poradce pro firemní klienty a vyučoval marketing a CSR na vysokých školách. V současné době pracuje jako CSR manažer v pojišťovně Kooperativa.

michal_broza.jpg

MICHAL
BROŽA

Vedoucí české pobočky OSN

V uplynulých 20 letech působil v manažerských pozicích v oblasti marketingu, do roku 2016 byl ředitelem marketingu a vývoje produktů v Kooperativě. Pracoval jako marketingový poradce pro firemní klienty a vyučoval marketing a CSR na vysokých školách. V současné době pracuje jako CSR manažer v pojišťovně Kooperativa.

Kobera_Miroslav3_edited_edited.jpg

MIROSLAV
KOBERA

Green Business Manager, Skanska

Miroslav Kobera působí jako manažer udržitelného bydlení u rezidenčního developera Skanska. Je odborníkem na odpadové hospodářství, udržitelnou výstavbu a certifikaci budov. Věnuje se zejména problematice snižování spotřeby energií a hospodaření s dešťovou vodou. Vystudovat VŠCHT v Praze, obor Chemie a technologie ochrany životního prostředí, a je fanouškem zeleného přístupu k životu.

1000x1000_Petr_Jirasek.jpg

PETR
JIRÁSEK

Electromobility Key Account Manager, Volvo

Většinu své kariéry se pohybuje mezi nákladními vozidly. Vystudoval střední školu automobilní v Holicích. Má rád veškerou techniku a moderní technologie. Proto se nově věnuje elektromobilitě ve Volvo Trucks, ve které vidí velkou budoucnost a potenciál.

190912D_JanKrajhanzl_0038_crop.jpg

JAN
KRAJHANZL

Zakladatel a ředitel Institutu 2050

Sociální a environmentální psycholog, specialista na komunikační strategie v environmentální oblasti. Působí na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Se svým týmem založil Institut 2050. Je autorem či spoluautorem několika monografií.

Judita vede reklamní agenturu GreenCat, která se zaměřuje na ekologické kampaně a šetrné reklamní předměty. Zisk Green Cat je na podporu programů enviromentálního vzdělávání centra TEREZA. Právě v TEREZE zajišťovala Judita PR a fundaaising. Před tím roky pracovala ve velké reklamce. Záleží jí na ochraně životního prostředí a všech tvorů.

2466.jpg

LUDĚK
NIEDERMAYER

Europoslanec

Luděk Niedermayer je český ekonom, byl členem bankovní rady České národní banky i viceguvernérem ČNB. Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu v klubu Evropské lidové strany. Je prvním místopředsedou Hospodářského a měnového výboru (ECON). Působí také jako náhradník ve Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) a ve Výboru pro dopravu a turismus (TRAN).

square-detail-765.png

VÍTEK
JEŽEK

Rekola, zakladatel

Vít Ježek je zakladatelem a ředitelem dobře známého startupu Rekola. Jeho vášní jsou inovace v oblasti mobility ve městech. Jeho ikonická růžová kola zasáhla nejednoho milovníka novinek. Vítek byl dokonce zařazen do věhlasného žebříčku Forbes 30 pod 30.

IMG_7870-2.jpg

JAN
PALAŠČÁK

CO2IN, zakladatel

Vystudoval ekonomii a filosofii na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2011 založil obchodníka s elektřinou a plynem Amper Market, který se postupně zařadil do TOP5 mezi dodavateli elektřiny českým zákazníkům a mj. jako první v Česku přišel s konceptem virtuální elektrárny. Už v roce 2017 Amper Market a.s. utržila 3,5 miliardy korun.

Václav Kurel na terase - portrét.jpg

VÁCLAV
KUREL

Ředitel projektu Carboneg

Václav Kurel je majitelem a zakladetelem firmy Benefit Management s.r.o. a od roku 2021 se věnuje primárně novému projektu Carboneg na sekvestraci uhlíku do půdy podporou regenerativního zemědělství.

radek_husek-photo-square.png

RADEK
HUŠEK

Sens, spoluzakladatel

Radek spoluzaložil firmu Sens a dlouhodobě se věnuje tématu udržitelnosti.

image001.jpg

DITA
VAŠÍČKOVÁ

Corporate Affairs, Heineken ČR

Dita Vašíčková je Corporate Affairs manažerkou pro Českou republiku. V rámci své role má na starosti aktivity v oblasti odpovědnosti a udržitelnosti spadající pod globální strategii Brew a Better World. Ochrana životního prostředí je klíčovým pilířem lokální strategie a prioritou firmy.

IMG_0171_edited.jpg

SOŇA
PORUPKOVÁ

Moderátorka, Prima CNN News & Udržitelná konference

Soňa se přes 12 let pohybuje v mediálním prostoru. Nyní ji můžete vidět modovat Nový den na CNN Prima News. Mezi reference patří práce v médiích jako je Seznam, Česká televize, rádio Kiss. Právě téma ekologie a životního prostředí se stále častěji dostává i do médií, čelíme obrovské míře znečištění, které má kritický dopad na ekosystém. I proto se Soňa tématu věnuje blíže a moderuje i Udržitelnou konferenci.

David%20Za%CC%81brz%CC%8C_edited.jpg

DAVID
ZÁBRŽ

Předseda, Asociace Startupů &

Organizátor akce, Udržitelná konference

Srdcem inovátor,  mentor, zakladatel vlastního mediálně úspěšného startupu, předseda asociace statupů a hrdý organizátor Udržitelné konference. Prošel si inovační džunglí a nyní pomáhá propojovat smysluplné projekty s korporacemi. Bylo jen otázkou času, kdy podpoří díky svému networku startupy - které mají skutečný dopad na naši budoucnost.

bottom of page