HLAVNÍ ZELENÝ PARTNER

KOOPERATIVA

Kooperativa je univerzální pojišťovna, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Roční předepsané pojistné přesahuje 42 miliard Kč, což jí přináší více než je 25% podíl na trhu. Kooperativa má tři sta vlastních obchodních míst po celé ČR.

Kooperativa_NEW_RGB_cerna.png

HELLO BANK!

Patříme do největší bankovní skupiny BNP Paribas a v ČR působíme jako Hello Bank!. Záleží nám nejen na financích našich klientů, ale i na světě, ve kterém žijeme. Ve firmě jsme přesvědčeni, že snižování uhlíkové stopy, spotřeby energií, vody a papíru, je cesta k udržitelnější budoucnosti. A k této změně chceme motivovat co nejvíce lidí.

VELUX

Za téměř 80 let své historie se VELUX stal největším světovým výrobcem nejen střešních oken, ale také světlíků a světlovodů. Majoritními vlastníky jsou nadace a rodina zakladatele, což se odráží v pojetí podnikání – chovat se ke společnosti, zaměstnancům, obchodním partnerům a životnímu prostředí lépe, než je standardem.

SKANSKA

Za více než 20 let svého působení na českém rezidenčním trhu připravila Skanska již tisíce nových domovů v Praze i okolí. Řada z nich se pyšní architektonickými oceněními i udržitelnými certifikáty, prokazující jejich kvality. Právě důraz na environmentální a společenskou odpovědnost je společným znakem projektů Skanska.

POŘADATEL

ASOCIACE STARTUPŮ

Propojujeme korporace se světem startupů a českých inovátorů. Pomáháme firmám úspěšně digitalizovat a inovovat jejich prostředí. Našim významným obchodním partnerům zajišťujeme posilování konkurenceschopnosti díky moderním technologiím a budujeme silné zázemí těm, kteří chtějí jít s dobou.

as_03.png

Kofola

Kofola se svými 11 výrobními závody na 5 evropských trzích a více jak 2 000 zaměstnanci patří k nejvýznamnějším výrobcům nealko nápojů. Mezi hlavní produkty patří kolový nápoj s originální recepturou Kofola, Vinea, Jupík, Semtex, vody Rajec, Kláštorná Kalcia, Ondrášovka a Karlovarská Korunní, řada sirupů Jupí a nově i cidery a limonády F.H.Prager.Do Skupiny Kofola patří i síť UGO, která v ČeskoSlovensku provozuje Freshbary a Salaterie, dále pak LEROS, tradiční český výrobce směsí z léčivých rostlin. Od roku 2019 je součástí tohoto voňavého pilíře Skupiny Kofola společnost Espresso, která už přes dvacet let přináší na český trh nejen špičkovou kávu Café Reserva, ale i prémiové cejlonské čaje Dilmah. Loni přišla Kofola s vlastní značkou pravé italské kávy Trepallini.

Nilmore

Nilmore® mění způsob jakým se lidé oblékají. Přináší cirkulární oblečení a textilie z nového cPLA materiálu s radikálně nízkými ekologickými dopady. Produkty má zákazník možnost vrátit po libovolné době a Nilmore® je recykluje do nového vlákna, ze kterého vyrobí zase nové látky a oblečení.

Reknihy

Reknihy jsou online platforma, která dává knihám druhý život. Jejím cílem je nastartovat zelené čtení a ukázat lidem, že pro získání jejich vysněné knihy není vždy třeba kupovat si novou.

Wood & Paper

Wood & Paper propojuje hospodáře/vlastníka lesa s průmyslovým zpracováním dřeva. Zajišťuje stabilní, administrativně efektivní a logisticky optimalizovaný přenos hodnot od vlastníka lesa k primárnímu zpracování na pilařských a papírenských provozech v ČR i zahraničí. Napomáhá k efektivnímu hospodaření se dřevem, jako obnovitelnou surovinou.

MENDELU

Školní lesní podnik Masarykův les Mendelovy univerzity v Brně byl založen v roce 1923 a jeho posláním je prezentovat moderní modely lesnického hospodaření, vytvářet prostor a zázemí pro výuku a vědeckou práci studentů i akademických pracovníků Mendelovy univerzity v Brně, ale i dalších vědeckých institucí.

Opravárna

Opravárna tvoří největší opravárenskou síť v ČR. Pomůže téměř se vším – od zašití kalhot až po úkony typu oprava ledničky. Snadno propojí zákazníka s nejbližším servisem/opravářem za rozumnou cenu. Dále poskytuje záruční servis řetězcům jako např. Decathlon, Mall, Alza či Bauhaus a začala fungovat i formou B2B. Tento model s názvem RepairSYS nyní expanduje i do zahraničí.

Remobil

Hlavním smyslem neziskového projektu REMOBIL je ochrana životního prostředí a zdraví člověka zajištěním efektivního systému sběru a využití nepotřebných mobilních telefonů. Je určen pro všechny a funguje v celé ČR. Snažíme se všem nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit. Zároveň se z každého telefonu přispívá 10 Kč na charitativní účely.

Business Leaders Forum

Business Leaders Forum (BLF) je mezinárodní platformou pro odpovědné podnikatele, kterým záleží na lidech a prostředí, v němž působí, stejně jako na udržitelném růstu své organizace. Pomáháme firmám naplňovat principy udržitelnosti, odpovědného podnikání a společenské odpovědnosti (CSR). Pořádáme setkání firemních leaderů, inspirujeme a přinášíme know-how.

Min. životního prostředí

MŽP je nejvyšším orgánem ochrany přírody a životního prostředí v ČR. Zabývá se ochranou vod, ovzduší, přírody, krajiny, zem. půdy, včetně ochrany nerostných zdrojů a hornin. Věnuje se rovněž klimatické politice a energetice, odpadovému hospodářství, posuzování vlivů a důsledků činností na životní prostředí a od roku 2018 odpovídá i za agendu udržitelného rozvoje.

ReFork

Refork je český technologický start-up, který kombinuje odpady a přírodní materiály s moderním technologickým know-how, aby vyráběl udržitelné produkty s cílem nahradit jednorázové plasty. Náš první ikonický produkt je vidlička, ale rádi říkáme, že vidlička je pro nás jen začátek.

Tierra Verde

Každý krok správným směrem se počítá.

Eko Česko