HLAVNÍ ZELENÝ PARTNER

KOOPERATIVA

Kooperativa je univerzální pojišťovna, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Roční předepsané pojistné přesahuje 42 miliard Kč, což jí přináší více než je 25% podíl na trhu. Kooperativa má tři sta vlastních obchodních míst po celé ČR.

Kooperativa_NEW_RGB_cerna.png

POŘADATEL

ASOCIACE STARTUPŮ

Propojujeme korporace se světem startupů a českých inovátorů. Pomáháme firmám úspěšně digitalizovat a inovovat jejich prostředí. Našim významným obchodním partnerům zajišťujeme posilování konkurenceschopnosti díky moderním technologiím a budujeme silné zázemí těm, kteří chtějí jít s dobou.

as_03.png

MATTONI

Orel Mattoni se zrodil v roce 1873 v lázeňské obci Kyselka, kousek od věhlasem opředených Karlových Varů. Z malé stáčírny unikátní minerální vody vyrostla mezinárodně uznávaná rodinná firma, která svým zákazníkům přináší nejen přírodní minerální vody, ale i světoznámé značky. Mattoni 1873 je lídrem na trhu nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Velikost nás zavazuje – cílem firmy je, aby celé nápojové odvětví bylo dlouhodobě udržitelné. Pečujeme o naše prameny a zdroje, abychom je v pořádku mohli předat dalším generacím.

Screenshot 2021-04-14 at 0.14.40.png

OBEC2030

na cestě k soběstačnosti i environmentální udržitelnosti

  • česká obec jako komfortní prostředí pro práci 21. století

  • dopad českých obcí do environmentu a zodpovědnost za změnu

  • energetická optimalizace, soběstačnost, obecní rozpočty

Logo Obec2030.png

ENVIWEB.CZ

Zpravodajský portál pro životní prostředí založený již v minulém tisíciletí. Za dobu své existence se EnviWeb.cz stal jedním z nejvyhledávanějších informačních zdrojů v oboru životního prostředí v ČR s návštěvností přes 2000 uživatelů denně.

enviweb-logo-tisk.png

PERFECT-AIR

Díky unikátnímu algoritmu nabízí zařízení Perfect - Air hyperlokální měření míry znečištění ovzduší v každé ulici po celé Evropě. Využívá k tomu vlastní kalibrační stanice v kombinaci se všemi dostupnými  zdroji dat, a to včetně dat z družic. Umožňuje tak zvýšit  kvalitu života a zdraví každého člověka.

Datový zdroj 1.png

METEOPRESS

Předpovídáme počasí bez rosniček, za to s vlastními radary, umělou inteligencí a týmem zkušených meteorologů i absolventů nejlepších univerzit. Díky našim klientům z řad pojišťoven, médií můžeme měřit počasí po světě, chránit obyvatele varováními a sbírat data o klimatické změně.

Meteopress logotyp (1)-1-1.png

REKRABIČKA

REkrabička je první český systém vratných a znovupoužitelných obalů na jídlo, který aktuálně šetří přes 2 tuny odpadu měsíčně. Kromě provozu této služby firma své unikátní vratné obaly také přímo vyrábí a poskytuje dalším podobným projektům v zahraničí.

CMYK_Černé.png

BUSINESS LEADERS FORUM

Business Leaders Forum (BLF) je mezinárodní platformou pro odpovědné podnikatele, kterým záleží na lidech a prostředí, v němž působí, stejně jako na           udržitelném růstu své organizace. Pomáháme firmám naplňovat principy udržitelnosti, odpovědného podnikání a společenské odpovědnosti (CSR). Pořádáme setkání firemních leaderů, inspirujeme a přinášíme know-how.

logoBLF_krivky.jpg

SOULMATES VENTURES

Investiční ekosystém složený z akcelerátoru, inkubátoru a investičního fondu soustředící se na udržitelné, zelené a technologické inovace pro udržitelnou budoucnost. Posouvá zelené technologické inovační projekty z fáze ověřeného MVP do rostoucího a škálovatelného byznysu, který je v případě potřeby připraven na růst na globálním trhu nebo na vstup velkého investora.

Screenshot 2021-04-08 at 18.08.01.png

BIOCHAR FOUNDATION

Biochar Foundation pomáhá ochraně prostředí pro život a podporuje používání biouhlu, který je způsobem odstranění CO2 z atmosféry (PyCCS). Výrobou biouhlu a jeho ukládáním do půdy u zapojených farmářů vytváříme uhlíkové kompenzace, které snižují uhlíkovou stopu. Uhlík z oxidu uhličitého se tak ukládá do přirozeného rezervoáru, a navíc podporuje přirozenou úrodnost.

Biouhel chápeme jako nástroj pozitivních změn na cestě k trvalé udržitelnosti. Protože Každé kilo se počítá!

Screenshot 2021-04-10 at 12.04.51.png

KOKOZA

Kokoza je společensky prospěšný podnik, který inspiruje a šíří mezi lidmi ve městě pěstování na balkonech i komunitních zahradách a vede je ke zpracování bioodpadu tak, aby měli z celého procesu užitek, radost a dobrý pocit ze vzájemné spolupráce. Podíleli se na vývoji prvního designového vermikompostéru.

logo_kokoza.png

GREEN CAT

Nadchněte ty pravé!
Zařídíme, aby váš eko projekt strhl přesně vaši cílovku.

Green Cat logo-1.png

SONNENTOR

Zabývá se výrobou koření a čajů z bio surovin a která je velkým propagátorem udržitelného hospodářství. Firma je specifická z mnoha důvodů. Spolupracuje pouze s vybranými a snaží se podporovat malé zemědělce, kteří šetrně pracují se svými pozemky.

Logo_Sonnentor.png

LIKO-S

Jsme LIKO-S, česká stavební a technologická rodinná firma. Máme jasnou vizi, filozofii i kulturu. Naše produkty jsou výsledkem vlastního vývoje a výroby. Od roku 1992 jsme vybudovali pobočky v Česku, na Slovensku, v Maďarsku i v Indii a exportní partnerství ve 20 zemích světa. I proto nás Deloitte ocenil jako “Nejlépe řízenou firmu roku 2019”.

LIKO-S_Main_Logo.png

GROWLIGHT

V GROWLIGHT vyvíjíme a vyrábíme technologie pro efektivní a udržitelné pěstování bylinek, zeleniny a léčivých rostlin. Náš cíl je snížit uhlíkovou stopu logistiky potravin rozvojem pěstování rostlin v lokálních vertikálních farmách. Děláme hydroponii a vertikální farmaření snadné a automatizované. 

GROWLIGHT-logo-rs-fialova-TRANSPARENT.pn

NANO ENERGIES

Tvoříme čistší energetiku a žijeme vizí, ve které lidé žijí udržitelně, a díky novým technologiím lépe využívají energii z přírodních zdrojů. Jsme první a jediný dodavatel zelené elektřiny v Česku. Velké i malé firmy provázíme na jejich cestě za uhlíkovou neutralitou a obnovitelnou energetikou.

Nano Energies_poz.png

ZMĚNA K LEPŠÍMU

Změna k lepšímu vznikla na počátku koronakrize z debaty mezi asociacemi, firmami a think-tanky, které spojuje přesvědčení, že udržitelnost je skvělá příležitost pro byznys. Společně chceme pomoct nastartovat českou ekonomiku a využít moment, kdy se dají snadno dělat změny, abychom se připravili na budoucí klimatické výzvy.

Screenshot 2021-04-26 at 21.24.16.png

FAKTA O KLIMATU

Usilujeme o zkvalitnění společenské diskuze o klimatické změně přetvářením abstraktních dat do pochopitelných infografik, textů a datasetů zaměřených na český kontext. Tyto tvoříme především pro politiky, novináře a učitele, aby mohli téma klimatu lépe komunikovat a dělat lepší rozhodnutí.

Fakta o klimatu logo (transparent bckg).

SILNIČNÍ BEZPEČNOST

Naším hlavním posláním je prostřednictvím vhodných preventivních programů a aktivit přispívat ke snižování výskytu závažné dopravní nehodovosti. Svými aktivitami se zaměřujeme na oblast tzv. lidského činitele, a to především na ty nejohroženější skupiny – děti, cyklisty, motocyklisty a chodce.

TSB_logo_třířádkové.png