Greenhouse
Martin Diviš

Martin Diviš

CEO, Kooperativa

Martin Diviš je absolventem Západočeské univerzity se zaměřením na management a marketing a Prague International Business School. V Kooperativě pracuje od roku 1995, od 2008 jako předseda představenstva a generální ředitel. Zároveň je prezidentem České asociace pojišťoven.
Jeho největším koníčkem je létání, je držitelem licenci dopravního pilota a má typové zkoušky na letoun Airbus A-320. Ve volném čase létá jako pilot ČSA na pravidelných linkách po Evropě. Pro ČSA létá bez nároku na odměnu, respektive tyto vydělané peníze věnuje na charitativní projekty.

Josef Dvořáček

Josef Dvořáček

CEO, Sonnentor

Josef Dvořáček je spolumajitelem a ředitelem společnosti SONNENTOR, která je dnes významným zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. V SONNENTORu najdete spoustu inspirace z trvalé udržitelnosti i společenské odpovědnosti. Pokud navštívíte jejich turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR v Čejkovicích na jižní Moravě, určitě na Vás dýchne jejich originální firemní kultura. Se svými spolupracovníky vybrali firemní motto: TADY ROSTE RADOST, chtějí tím vyjádřit, že to tak cítí, že jejich posláním je v dnešní době přinášet lidem nadšení z bylin, čajů a koření a ze života vůbec.

Martin Veselý

Martin Veselý

Public Affairs & Sustainability manager, Mattoni

Martin většinu svého profesního života pracoval v telekomunikacích na různých manažerských pozicích. V současnosti rozvíjí udržitelné hodnoty businessu v Mattoni 1873, zejména v oblasti nakládání s obaly. Má rád sport všeho druhu, zejména v kombinaci běh a hory.

Radka Pokorná

Radka Pokorná

Výkonná ředitelka, Kokoza

Vystudovaná systémová analytička, která se po mnoha letech práce v marketingu přesunula do společensky prospěšného podnikání. Autorka několika oceněných sociálních inovací a publikace o Cause Related Marketingu, garantka konferencí o udržitelném podnikání. Po dostudování zahradní architektury se začala plně věnovat svému koníčku – proměně měst na zelená a udržitelná místa, ve kterých je radost žít. Řídí pátým rokem společensky prospěšný podnik Kokoza, který podporuje městské pěstování a kompostování.

Adam Hamrozi

Adam Hamrozi

Product owner, Perfect-Air

Product Owner společnosti Perfectair Labs s.r.o., do níž investovala společnost Soulmates Ventures. Má na starost akceleraci produktu na hyperlokální měření kvality ovzduší. Uplatňuje zkušenosti a znalosti technologií, které získal při tvorbě obchodních strategií a vývoji automatizovaného tradingu na burze. Participace na projektu Perfect - Air naplňuje jeho touhu budovat a měnit svět k lepšímu.

Judita Nechvátilová

Judita Nechvátilová

Zakladatelka a kreativní ředitelka, Green Cat

Judita vede reklamní agenturu GreenCat, která se zaměřuje na ekologické kampaně a šetrné reklamní předměty. Zisk Green Cat je na podporu programů enviromentálního vzdělávání centra TEREZA. Právě v TEREZE zajišťovala Judita PR a fundaaising. Před tím roky pracovala ve velké reklamce. Záleží jí na ochraně životního prostředí a všech tvorů.

Jakub Fay

Jakub Fay

CEO, Growlight Bohemia

Jakub hledá nové cesty pro efektivní lokální produkci čerstvých potravin a surovin pro další zpracování. Se startupem GROWLIGHT od roku 2015 šíří povědomí o hydroponii a vertikálním farmaření. GROWLIGHT vyvíjí a vyrábí technologie, které nám pomohou omezit logistiku potravin, snížit emise CO2 a zároveň rozšířit nabídku plodin.

Ondřej Širočka

Ondřej Širočka

CEO, Rekrabička

Kdysi projektový a následně produktový manažer v IT, dneska zakladatel a ředitel firmy zaměřené na udržitelnost, ekologii a zero waste. #shifthappens

Jan Káňa

Jan Káňa

Zakladatel a člen správní rady, Biochar Foundation

Vzděláním stavební projektant, následně podnikatel ve stavebnictví, od roku 2004 projektový manažer v biotechnologiích a technologiích pro obnovitelné zdroje. Autor řešení výroby biouhlu v rámci provozu bioplynové stanice, oceněné cenou Česká inovace v kategorii společensky prospěšná inovace a cenou Quality innovation award. Původce několika technických patentů a užitných vzorů. Spoluzakladatel firmy BIOUHEL.CZ a nadačního fondu Biochar Foundation.

Michal Najman

Michal Najman

CEO, Meteopress

Převzít starou firmu skomírající v nezvyklém odvětví a zkusit z ní vybrousit diamant. O to se Michal Najman snaží v Meteopressu. Kompletní změna focusu firmy, kompletní změna přístupu k zaměstnancům, k zákazníkům. Totální zaměření na inovace, technologie a umělou inteligenci. A snaha dělat dobro.

Jan Musil

Jan Musil

CEO, Liko-S

Předseda představenstva a člen druhé generace rodinné stavební firmy LIKO-S. Dnes patří mezi největší evropské výrobce kancelářských příček. Kromě interiérů administrativních budov se také zabývá výstavbou halových objektů s použitím vlastních systémů zelených střech, fasád a patentovaného systému fasádní kořenové čistírny odpadních vod.

Stanislav Chvála

Stanislav Chvála

CEO, Nano Energies

Stanislav Chvála je od roku 2018 generální ředitel společnosti Nano Energies, kterou směřuje k naplnění dlouhodobých vizí o sdílené a udržitelné energetice. Ve společnosti se mu podařilo rozšířit aktivity společnosti na nové trhy a navázat nová partnerství napříč oborem. Zasazuje se o vytváření příležitostí pro výstavbu nových obnovitelných zdrojů a rozvoj využívání energetické flexibility v Česku i zahraničí. Podílí se na tvorbě strategií a konzultací, které pomáhají firmám s přechodem na energetická řešení zajišťující dlouhodobou udržitelnost a uhlíkovou neutralitu. Před příchodem do Nano Energies pracoval v energetice v Česku i ve Velké Británií a v bankovnictví. Vystudoval University of Hull, obor Mezinárodní a finanční ekonomie a následně získal titul MBA v oboru finance na University of Manchester.

Ondráš Přibyla

Ondráš Přibyla

CEO, Fakta o klimatu

Zakladatel projektu Fakta o klimatu. Ondráš vystudoval teoretickou fyziku následně ho to však táhlo k tzv. nenásilné komunikaci a mediaci konfliktů. V projektu Fakta o klimatu, který získal cenu za komunikaci globální změny klimatu, spolu se svým týmem vytvářejí vizualizace dostupných dat o změně klimatu a možných řešení a snaží se tak přispět ke kvalitě celospolečenské diskuse.

Martin Vaněček

Martin Vaněček

Vedoucí odboru, Magistrát města Brna

Vedoucím odboru životního prostředí Magistrátu města Brna je již od roku 2002. Současná jeho pozice zahrnuje opravdu velmi široké spektrum činností od odpovědnosti za odpadového hospodářství města, přes ochranu ovzduší, ochranu přírody a městskou zeleň, také energetiku města, ale má rovněž na starosti dotace v oblasti životního prostředí.

Michal Svoboda

Michal Svoboda

Project Lead, Obec 2030

Je jedním ze zakladatelů OBEC 2030, kde se zaměřuje na rozvoj obchodu a marketing. 7 let pracoval pro Skupinu ČEZ například na pozici ředitele segmentu domácností. Vzděláním sociolog a prvními profesemi výzkumník veřejného mínění. Nevěří v limity biologického druhu Homo Sapiens. Proto např. dojel na kole z Čech do Portugalska či běhá stokilometrové závody.

Milan Medek

Milan Medek

CSR Manažer, Kooperativa

V uplynulých 20 letech působil v manažerských pozicích v oblasti marketingu, do roku 2016 byl ředitelem marketingu a vývoje produktů v Kooperativě. Pracoval jako marketingový poradce pro firemní klienty a vyučoval marketing a CSR na vysokých školách. V současné době pracuje jako CSR manažer v pojišťovně Kooperativa.