Řečníci

MILAN
MEDEK

CSR ředitel, Kooperativa

V uplynulých 20 letech působil v manažerských pozicích v oblasti marketingu, do roku 2016 byl ředitelem marketingu a vývoje produktů v Kooperativě. Pracoval jako marketingový poradce pro firemní klienty a vyučoval marketing a CSR na vysokých školách. V současné době pracuje jako CSR manažer v pojišťovně Kooperativa.

JANNIS
SAMARAS

Náčelník & Majitel, Kofola Česko-Slovensko

Jannis Samaras řídí jednu z nejúspěšnějších českých rodinných firem, které se podařilo oživit téměř zapomenutou značku Kofola. Mezi jeho další tradiční značky patří i čerstvé šťávy UGO a čaje LEROS. Spolu se svými lidmi se Jannis snaží hledat nové cesty a podnikat v symbióze s přírodou. Od roku 2010 se intenzivně zabývá ochranou vody, minimalizací odpadů či uhlíkovou neutralitou.

MIROSLAV KOBERA

 Green Business Manager, Skanska

Miroslav Kobera působí jako manažer udržitelného bydlení u rezidenčního developera Skanska. Je odborníkem na odpadové hospodářství, udržitelnou výstavbu a certifikaci budov. Věnuje se zejména problematice snižování spotřeby energií a hospodaření s dešťovou vodou. Vystudovat VŠCHT v Praze, obor Chemie a technologie ochrany životního prostředí, a je fanouškem zeleného přístupu k životu.

GABRIELA
PITHARTOVÁ

Marketing & Engagement Director, Hello Bank!

V Hello bank! mám na starosti marketing všeho druhu, spokojenost našich klientů i udržitelnou strategii banky. Ve skupině BNP Paribas PF působím již 18 let a jsem moc ráda, že mohu sledovat a ovlivňovat, jak se naše společnost vyvíjí a mění. I náš přístup k udržitelnosti časem dospěl a mne těší být jeho součástí.

VELUX

Product owner, Perfect-Air

Product Owner společnosti Perfectair Labs s.r.o., do níž investovala společnost Soulmates Ventures. Má na starost akceleraci produktu na hyperlokální měření kvality ovzduší. Uplatňuje zkušenosti a znalosti technologií, které získal při tvorbě obchodních strategií a vývoji automatizovaného tradingu na burze. Participace na projektu Perfect - Air naplňuje jeho touhu budovat a měnit svět k lepšímu.

ŘEČNÍKEM NA DALŠÍ KONFERENCI ?

Přihlas se nám.

Judita vede reklamní agenturu GreenCat, která se zaměřuje na ekologické kampaně a šetrné reklamní předměty. Zisk Green Cat je na podporu programů enviromentálního vzdělávání centra TEREZA. Právě v TEREZE zajišťovala Judita PR a fundaaising. Před tím roky pracovala ve velké reklamce. Záleží jí na ochraně životního prostředí a všech tvorů.

JAN MAREŠ

Vedoucí oddělení udržitelného rozvoje, Ministerstvo životního prostředí

České republiky

Jan Mareš vystudoval Filozofickou fakultu Univerzit Karlovy a považuje se za historika se zájmem o budoucnost. Působí jako vedoucí oddělení udržitelného rozvoje na Ministerstvu životního prostředí, zastává funkci tajemník Rady vlády pro udržitelný rozvoj a koordinuje projekt Mechanismy prosazování udržitelného rozvoje (OPZ). 

HANA HRADECKÁ

Manažerka komunikačních projektů, EKO-KOM

Kdysi projektový a následně produktový manažer v IT, dneska zakladatel a ředitel firmy zaměřené na udržitelnost, ekologii a zero waste. #shifthappens

VR Booster Creative

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon

TOMÁŠ PAŘÍK

Předseda představenstva, Wood & Paper a.s.

Tomáš Pařík vede jednu z největších firem v oboru, která se zabývá obchodem se surovým dřevem v Evropě. Vystudovaný lesník spoluzaložil před více jak dvaceti lety firmu, která  se stala jedním z klíčových článků udržitelnosti využívání dřeva jako obnovitelné suroviny v České republice. Několik let vedl Správní radu Nadace dřevo pro život, je členem vědeckých rad obou oborových univerzit a v současnosti předsedá Asociaci lesnických a dřevozpracujících podniků.

DAN BESEDA

Chief of Product, Refork

Dan začal svoji kariéru v poradenské firmě Deloitte. Poté pracoval čtyři roky v globální chemické firmě Eastman, kde se věnoval vývoji nových udržitelných řešení pro farmaceutický a automobilový průmysl. V současné době vede produktový a marketingový tým ve společnosti Refork. Ve volném čase ochutnává pálivá jídla a mentoruje studenty po celém světě.

MILOŠ POLÁK

Zakladatel a duchovní otec, Remobil

Zabývám se poradenství v odpadovém hospodářství, zejména v oblasti inovací a výzkumu. V oblasti výzkumu se zabývám zejména metodou analýza materiálových toků (Material Flow Analysis, MFA) a metodou posuzování dopadů na životní prostředí (Life Cycle Assessment, LCA).

VERONIKA
KUČEROVÁ

CMO, Reknihy

Mladá a talentovaná markeťačka, která za pouhých pár let stihla posbíratřadu cenných zkušeností. Od sociálních médií, tvorbu brandu až po obsahový marketing. Nyní z pozice CMO zastřešuje marketing udržitelného knihkupectví Reknihy, kde společně s celým týmem a komunitou 30 000 čtenářů obrací svět čtení na zelenější stranu.

MARTIN DOKOUPIL

Spolumajitel, Tierra Verde

Spolumajitel společnosti Tierra Verde, česko-slovenského výrobce certifikované ekologické drogerie a kosmetiky a produktů pro vědomou domácnost. Od roku 2014 působí také jako metodik na JIC, kde podporuje podnikatele a inspiruje k smysluplnému podnikání. V roli business konzultanta se od roku 2006 věnoval podpoře majitelů firem a tématu podnikání s přesahem. V období 2009 - 2014 byl pořadatelem pravidelných setkání Fóra vědomého businessu.

MIKULÁŠ HURTA

Zakladatel a ředitel, Nilmore

Mikuláš Hurta v roce 2018 založil technologicko-textilní společnost Nilmore, tehdy ještě v souběhu s pozicí výrobního ředitele ve firmě IAC, kde působil několik let. Vystudoval průmyslový management na VŠB-TU Ostrava. Budoucnost vidí v cirkulární ekonomice a v nezbytnosti na cenu věcí nahlížet i v rámci toho, jaký dopad mají.

JAN CHARVÁT

CEO, Opravárna

Jan Charvát začal svou kariéru jako novinář, pracoval např. pro deníky Lidové noviny a MF DNES, zaměřoval se na životní prostředí. Poté pracoval jako PR specialista opět v oblasti životního prostředí. Mezitím založil projekt Opravárna, který v současnosti řídí z pozice CEO.

TOMÁŠ VRŠKA

Ředitel, Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy univerzity v Brně

Vystudoval Lesnickou fakultu dnešní Mendelovy univerzity v Brně. 25 let se věnoval výzkumu dynamiky přirozených lesů a obnovnímu managementu lesů. Kromě řízení podniku se zabývá adaptací lesů na klimatickou změnu, tzn. ověřováním různých modelů nepasečného lesnického hospodaření v měnících se přírodních podmínkách. Stejnou problematiku přednáší na MENDELU. 

SOŇA

PORUPKOVÁ

Moderátorka, Prima CNN News & Udržitelná konference

Soňa se přes 12 let pohybuje v mediálním prostoru. Nyní ji můžete vidět modovat Nový den na CNN Prima News. Mezi reference patří práce v médiích jako je Seznam, Česká televize, rádio Kiss. Právě téma ekologie a životního prostředí se stále častěji dostává i do médií, čelíme obrovské míře znečištění, které má kritický dopad na ekosystém. I proto se Soňa tématu věnuje blíže a moderuje i Udržitelnou konferenci.

DAVID

ZÁBRŽ

Předseda, Asociace Startupů &

Organizátor akce, Udržitelná konference

Srdcem inovátor,  mentor, zakladatel vlastního mediálně úspěšného startupu, předseda asociace statupů a hrdý organizátor Udržitelné konference. Prošel si inovační džunglí a nyní pomáhá propojovat smysluplné projekty s korporacemi. Bylo jen otázkou času, kdy podpoří díky svému networku startupy - které mají skutečný dopad na naši budoucnost.